Не тільки зарубіжні, а й найближчі в географічному плані до нас країни на сьогодні беруть участь в розробці інноваційних технологій друку. Серед них потрібно віддати повинно компанії Новосибірська «САН», наночорнил якої набули поширення завдяки оригінальним позитивних якостей.
Ряд покупців використовують розробки сусідньої країни для нанесення повнокольорових якісних зображень на елементи декору внутрішнього оздоблення приміщень, друку по склу, меблів і дзеркал. Дуже забавні результати виходять при друку на кахельної плитці і керамограните. Багато хто щиро дивуються, коли в принтер замість звичайного паперу відправляється радіатор опалення або навіть двері, але в двадцять першому столітті пора звикнути і до цього: прогрес не стоїть на місці, роблячи гігантські кроки вперед.
Церква міста Відрадного (Самарська область) використовувала можливості сучасної преси при нанесенні лику святих на небитке матове скло. Щоб було легше уявити масштаб проекту, наведемо точні розміри: друк брав потрійний склопакет 1,7 х 1,50 метра при товщині короба 15 сантиметрів.
Виділяють кілька факторів довговічності того чи іншого зображення: стійкість зчеплення з матеріалом, світлостійкість, стійкість до впливу агресивних середовищ, низьких температур, вологи, перепадів температур і механічної дії. Стійкість відбитків нано чернилам від « САН », згідно з офіційним висновком Кемеровського університету, становить близько трьох років при зовнішньої експлуатації і п'яти років & ndash; при внутрішньому режимі задіяння віддрукованих графічних продуктів.
Вартість відбитків серед апаратів аналогічного класу виправдана додатковими можливостями і універсальністю. Рівень цін на наночорнил порівняємо з собівартістю звичайного чорнила у зарубіжних конкурентів. Вдалося з'ясувати, що витрати друку одного квадратного метра не перевищують позначки 50-100 рублів, що залежить від самого одержуваного зображення (так виробник пояснив варіацію цін проміжку).
Область діяльності корпорації « САН » не обмежується пристроями формату UV-LED. Компанія планує впровадження цифрового струминевого друку в високотехнологічні галузі виробництва. У проекті знаходиться виготовлення багатошарового безпечного скла з повнокольоровим зображенням всередині без погіршення оптичних властивостей матеріалу.
На даному етапі розвитку друку і принтерів, російський девелопер займається також розробкою чорнила для друку елементів сонячних батарей на основі кремнію. Вже є ідеї застосування такого роду друку і в інших областях високих технологій, за якими, без сумніву, майбутнє.